logoMOST

MOJE OSOBNÉ STRETNUTIE TEBA

(Teba - Boha aj Teba - človeka)

Kalendár MOSTaktivít

September 2018
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

JEŽIŠ M. Celeste

Ježišu, utrpenie, ba aj samotnú smrť si považoval za nič v porovnaní s nekonečným zaľúbením v plnení Božej vôle.

fotominimostsvedectva  

Prečo som minimosťák?

 

Minimosťáci

 

 „Minimost mi dáva lásku, radosť. Boh ma cezeň učí byť verným, zodpovedným, trpezlivým, čo upevňuje náš snúbenecký vzťah, keďže Minimost vediem spolu so svojou snúbenicou Simkou. Dlho som hľadal svoje miesto v spoločenstve. MOST mi dal v priebehu 10 rokov veľmi veľa a ja som cítil, že prišiel čas, aby som začal dávať aj ja. Pán mi ponúkol túto službu a vytvoril pre ňu podmienky a poslal ľudí – a ja som ju prijal a kráčam v nej spolu s Pánom“ (Mário).

„Minimost mi dáva spoznať veľa skvelých ľudí, z ktorých sa stávajú moji priatelia a s ktorými vždy zažijem veľa zábavy. Avšak nielen to – od každého sa aj veľa naučím. Ja osobne cítim, že Boh ma aj prostredníctvom týchto mojich priateľov vedie po mojej ceste a učí ma byť lepším človekom“ (Simka).

„Minimost mi dáva nádej vo chvíľach, keď sa cítim zle. Vždy si spomeniem na vtipy, ktoré zazneli na stretku, ale aj na prednášky, ktoré mi dávajú niečo do života. Minimost mi dáva aj priateľov a spoznala som úžasných ľudí, ktorí stoja pri mne, keď sa cítim najhoršie. Minimosťáčka som preto, lebo som bláznivá, ale som aj kresťanka a milujem Boha. Moji kamaráti zo spoločenstva sú super, rozveselia ma a posilnia ma. Ježiš je síce všade, ale tu ho najviac cítim. Škola nie je prostredie, ktoré by bolo natoľko otvorené na Ježiša“ (Lenka).

„Minimost mi dáva priateľov a cítim sa tu dobre. Baví ma to. Okrem toho tu môžem trochu „vypnúť“ od školy, stretnúť sa s priateľmi a porozprávať sa“ (Marek).

„Minimost posilňuje moju vieru a dozvedám sa tu veľa z náboženstva“ (Aďo).

„Som minimosťáčka, lebo mám rada Boha a veľa sa na stretkách naučím“ (Kristínka).

„Minimost mi dáva úprimnosť Božích detí. Dáva mi radosť a dodáva mi síl. Okrem toho mám rád kolektív a vždy tu máme niečo dobré pod zub... Vždy tu zažijem veľa lásky, radosti, smiechu a ozajstného priateľstva“ (Lukáš).

„Minimost mi dáva predovšetkým radosť a ľahší pohľad na svet. Dozvedám sa tu tiež múdre a poučné myšlienky. Okrem toho je podľa mňa skvelé tráviť nedeľu takýmto milým, oddychovým spôsobom, hrať hry, zažívať dobrú zábavu a nesedieť pri TV alebo PC“ (Kika).

 

Práve tu je 33 návštevníkov a žiadni členovia on-line

misie

vyveska

breviar