logoMOST

MOJE OSOBNÉ STRETNUTIE TEBA

(Teba - Boha aj Teba - človeka)

JEŽIŠ M. Celeste

Vo všetkom, čo musíš vykonať pre seba alebo pre blížneho, maj zrak upretý iba na mňa, bez obáv a bez ľudských ohľadov.

  •  

  •  

Drahí mladí priatelia, v týchto našich časoch Pán počíta s vami! On s vami ráta! On vstúpil do vašich sŕdc v deň vášho krstu, dal vám svojho Ducha v deň vašej birmovky, neprestajne vás posilňuje svojou prítomnosťou v Eucharistii tak, že môžete byť jeho svedkami pred svetom. Ste pripravení povedať áno? Ste pripravení? Nie ste unavení?

Svätý Otec František na stretnutí s mládežou v Solmoe, 15.8.2014

Kto sme?

Spoločenstvo MOST  existuje pri kláštore sestier redemptoristiek už 10. rok a patrí do Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM)

Sme mladí, ktorých spája Ježiš. On je náš stredobod a uholný kameň a spolu s Ním ako originálne, jedinečné tehličky tvoríme MOST. Ku komu? – k Bohu, k sebe navzájom, ale aj k iným, ktorí sú okolo nás.

 MOJE OSOBNÉ STRETNUTIE TEBA (Teba - Boha aj Teba - človeka) je pre nás cestou, na ktorej spoznávame Ježiša (jeho charakter, city aj zmýšľanie) a učíme sa byť ako On. Spolu s Ním chceme žiť evanjelium a byť evanjeliom – radostnou zvesťou tam, kde práve sme...

 

A ako to robíme konkrétne?

Stretávame sa pravidelne raz v týždni – v piatok: Každý piatok začíname stretnutie svätou omšou v kláštore o 17.30 a po nej máme formačné stretko určené pre mladých od 15 rokov.

V posledných rokoch sa k nám pridali aj deti (od 7 – 14 rokov): stretká minimostu sa konajú každú nedeľu o 15.00 v kláštore – je tu vždy veľmiii veselo.

Tieto stretnutia sú otvorené. Radi Ťa privítame medzi nami!

 Našou osobitnou službou je modlitba chvál, ktorá sa raz v mesiaci (zvyčajne každý tretí piatok mesiaca) koná v kláštornom kostole a je otvorená pre všetkých.

Okrem toho organizujeme výlety, večierky, športové zápasy v telocvični, babské a chlapské jazdy ako sa patrí: tie babské sú vždy tvorivé a chlapské sa konajú v hlbokej divočine.

Dva razy v roku máme víkendové duchovné obnovy a v lete 10-dňové duchovné cvičenia na nejakom zaujímavom mieste.

Ak chceš vedieť viac, napíš na e-mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Práve tu je 57 návštevníkov a žiadni členovia on-line

misie

vyveska

breviar